banner

Patlamaya Dayanıklı Modül Almak Karlı mı?

Patlamaya Dayanıklı Modül Almak Karlı mı?

Patlamaya dayanıklı modülleri diğer yapılardan ayıran en önemli özelliği maliyetidir. Yeni bir bina yapımı veya binanın patlamaya karşı güçlendirilmesi işlemlerinden çok daha ucuz ve hızlı şekilde patlamaya dayanıklı modüller üretilebilir.

Maliyet, yapının patlamaya dayanıklılığı, boyutu,  iç dizaynı, kullanım amacı, kullanılacak sensörler , HVAC sistemi ve cam olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir.  Ayrıca patlamaya karşı modüller tek başına kullanıldığı gibi modüler yapısı sayesinde birleştirilerek büyük bir modüle de dönüştürülebilir. Bu tip büyük modüller,  kullanım amacına göre de farklı bölümlere ayrılmaktadır. Örneğin, SHIELD-1 modülünden 6 adet birleştirilerek kontrol odası, toplantı odası, ofis, tuvalet ve soyunma odasının olduğu büyük bir yapıya dönüştürülebilir. Tüm bu modifikasyonlar maliyette değişikliğe yol açar.

Patlamaya dayanıklı  modüller kullanılacağı işletmenin dışında fabrikamızda üretilir. Böylece, petrol, gaz, kimya vb. tesisi gibi yerlerde çalışma hiçbir zaman durmaz. Bu tesislerde,  klasik bir inşaat yapılırken bile bazen tesisin çalışmasının durdurulması gerekmektedir. Tesisin çalışmasının durdurulması işletmenin büyük maddi kayıplar yaşamasına neden olur. Ayrıca, tesis içerisinde gerçekleşecek bir inşaat faaliyeti patlama riskini de artıracaktır.

Patlamaya dayanıklı modüler yapılar kolay yer değiştirebilir. Bazı durumlarda yapının olduğu bölgenin patlama riski azalmakta yada tamamiyle ortadan kalkmaktadır. Bu durumlarda betonarme bir binayı yerinden oynatıp riskli bölgeye getirmek imkansızdır. Bu yüzden yeni riskli bölgede inşaat yapmak gerekir. HARDSHIELD modülleri rahatlıkla taşınabildiğinden ekstra inşaat maliyetine ihtiyaç yoktur.

Tüm bu maddi kayıpları ve patlama riskini düşündüğümüz zaman en karlı ve en güvenli yolun patlamaya dayanıklı modüler yapılar olduğu görülmektedir. Ayrıca, zamanın çok önemli olduğu günümüzde patlamaya dayanıklı modüller en hızlı şekilde şekilde üretilip kullanımınıza sunulur.

HARDSHIELD, her zaman piyasadaki uygun fiyat ve en gelişmiş ürünleri sizlerin hizmetine sunmaktadır. Patlamaya dayanıklı modüller hakkında bilgi almak ve fiyat teklifi için bize her zaman ulaşabilirsiniz.