banner

Deprem Mühendisliği

Deprem Mühendisliği

Türkiye gibi sismik aktivitesi yüksek olan bölgelerde bina veya tesisiniz için en önemli tehlike depremdir. Peki, bina veya tesisiniz depreme ne kadar dayanıklı?

İTÜ Teknokent şirketi olan HARDSHIELD, uzman ve akademik kariyerli personeli ile kullandığı ileri seviye analiz programlarıyla bina veya tesisinizin deprem performans analizini yapar. Yapılan analize göre, bina veya tesisinize bir teşhis koyar ve  %100 onaylı rapor hazırlar.

-Yapılan analiz, tümüyle TBDY 2018'e uygun olarak yapılır.

-Deprem anında yapının, olaşabilecek tüm hareketine karşı sonlu elemanlar yönetemi kullanan gelişmiş yazılımlar kullanılır.

-Deprem etkisinin verilmesinin ardından, her bir deprem için kiriş, kolon ve perdelerde oluşan plastik dönmeler ve şekil değiştirmler tüm doğrultuda ayrı ayrı hesaplanır.

- Deprem analizinden elde edilen şekil değiştirmeler ve plastik dönmeler hasar durumunu belirleyen sınır değerlerle karşılaştırarak elemanların (kiriş, kolon, perde) hasar seviyesi belirlenir.

-Hasarlar irdelenerek öncelikle kat bazında sonra yapının tümü için değerlendirme yapılarak bina performansı belirlenir.

- Yapınızın, analizinden güçlendirilmesine kadar tüm aşamalarda hizmet verilebilir.

İletişim için: +90 212 356 04 05 veya 0552 629 89 61