banner

Neden Patlamaya Dayanıklı Modüler Yapılar Kullanılmalıdır?

Neden Patlamaya Dayanıklı Modüler Yapılar Kullanılmalıdır?
Neden Patlamaya Dayanıklı Modüler Yapılar Kullanılmalıdır?

Patlamaya dayanıklı modüler yapılar, potansiyel patlama alanlarının yakınlarında bulunan personeli patlamanın öldürücü etkisinden korumak maksadıyla kullanılan üst düzey güvenlikli koruyucu yapılardır. Bu sayede mal ve can kaybı önlenir. Genellikle, patlama riski yüksek kritik tesislerde (nükleer ve mühimmat tesisleri gibi), petro-kimya,gaz, enerji ve  diğer sanayi tesisleri ile  askeri ve güvenlik noktalarında kullanılabilir.

Son zamanlarda sanayinin büyümesi ile patlama riski daha da artmıştır. Hemen hemen her gün dünyanın farklı noktalarından endüstriyel patlama haberleri gelmektedir. Endüstriyel patlamalar sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetmekte ve işletmeler milyonlarca dolar zarara uğramaktadırlar. Aslında bu kayıpları önlemek hem kolay hem de ekonomiktir. Patlamaya dayanıklı modüler yapılar ile tüm bu riskler en aza iner.  

Patlama sonucunda ortaya basınç ve ısı enerjisi açığa çıkar. Patlamaya dayanıklı modüler yapılar, patlamanın öldürücü etkisini en aza indirmek için pratik çözümler sunar. HARDSHIELD ürünleri bu etkiden sizi rahatlıkla korur. Çünkü, tasarımlarımız yüksek mühendislik ve ileri malzeme bilgisinden oluşur. Kabiliyeti sayesinde standart malzemeden, üst düzey korunaklı bir ürün ortaya çıkar. Ürünlerimiz sağlam, güvenilir, uzun ömürlü  ve ekonomiktir. İhtiyaç ve riskin boyutuna göre kişiselleştirilebilen özel  tasarıma sahiptir. Ayrıca kolaylıkla taşınabilir olduğundan dolayı güvenli bölgeden riskli bölgeye getirilebilir. 

HARDSHIELD tasarımı patlamaya dayanıklı modüler yapılar, sivil/asker çift kullanıma uygundur. Gerekirse bazı eklemelerle havan, roket gibi silahlara karşı dayanıklı hale getirilebilir. Özellikle, kontrol noktaları, nöbet ve gözlem noktaları, komuta merkezleri vb. gibi yerlerde kullanılabilir. 

İnsan hayatı bir değerdir. Bu yüzden misyonumuz,  patlama nedeniyle oluşan yıkıcı etkiyi en aza indirip,  insan hayatını korumaktır. Prensiplerimiz ise her zaman üretken, güvenilir, çözüm odaklı, araştırmacı ve ekonomik olmaktır.  HARDSHIELD, her zaman kendi tasarımı ve üretimi olan patlamaya dayanıklı ürünleri ile sizlerin hizmetindedir